Liposukcja Vaser Lipo HD – czym się wyróżnia na tle innych metod?

Szczupła i zgrabna sylwetka to współcześnie jeden z wyznaczników sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jeżeli w walce o wymarzoną figurę nie wystarcza prawidłowa dieta oraz aktywność fizyczna, można zdecydować się na zabiegi oferowane przez medycynę estetyczną. Jedną z najnowocześniejszych i najmniej inwazyjnych dla pacjentów metod modelowania sylwetki jest liposukcja Vaser Lipo HD.

Mianem liposukcji określa się grupę zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, polegających na odessaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z najbardziej newralgicznych partii ciała. Jak informuje ISAPS (Międzynarodowe Towarzystwo Estetycznej Chirurgii Plastycznej), w 2015 r. na całym świecie przeprowadzono ponad 1,39 mln tego typu zabiegów, co w porównaniu do 2014 r. stanowi wzrost o 1,6%. – Liposukcja nie jest sposobem na otyłość, jednak pozwala na usunięciu pokładów tkanki tłuszczowej, które opierają się innym metodom. Tkanka tłuszczowa chętnie odkłada się na brzuchu, udach, pośladkach, a nawet na plecach i ramionach. Liposukcja to jeden z zabiegów coraz chętniej wykonywanych nie tylko przez panie – powiedział portalowi echodnia.eu dr Artur Bocian, chirurg onkolog. Jedną z najnowszych zdobyczy medycyny jest liposukcja Vaser Lipo HD, o wiele mniej inwazyjna i bezpieczna dla pacjentów.

Vaser Lipo HD: bezpieczeństwo i skuteczność

Tradycyjna liposukcja, wykonywana u większości pacjentów w ciągu kilkunastu ostatnich lat, to klasyczny zabieg chirurgiczny. Polega on na wykonaniu nacięć w skórze, przez które lekarz wprowadza urządzenie rozbijające tkankę tłuszczową i odsysające jej nadmiar. Tak poważna ingerencja w organizm wiąże się z dość znacznymi dolegliwościami bólowymi, ryzykiem uszkodzenia okolicznych tkanek oraz długim, sięgającym kilku miesięcy okresem rekonwalescencji. Liposukcja Vaser Lipo HD znacznie minimalizuje te zagrożenia.

Technologia Vaser Lipo HD została opracowana w Stanach Zjednoczonych. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu energii fali ultradźwiękowej. Oznacza to, że emitowane przez urządzenie ultradźwięki skierowane są wyłącznie na tkankę tłuszczową i nie naruszają tkanek z nią sąsiadujących, np. naczyń krwionośnych czy tkanki łącznej. Dodatkowo, komórki tłuszczowe pod wpływem ultradźwięków ulegają przekształceniu w płynną emulsję, co znacznie ułatwia ich usunięcie. Dzięki temu sam proces odsysania tkanki tłuszczowej nie jest tak niekomfortowy jak w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Liposukcja Vaser Lipo HD charakteryzuje się też możliwością jednoczesnego rzeźbienia sylwetki, czyli nadania jej oczekiwanego kształtu. Ze względu na niską inwazyjność oraz stosunkowo niewielkie dolegliwości bólowe (zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym) pacjent jeszcze tego samego dnia może opuścić klinikę i wrócić do domu. W przypadku klasycznej liposukcji ból i dyskomfort po zabiegu trwa kilka-kilkanaście tygodni, a pełna rekonwalescencja – nawet do pół roku. W tym czasie konieczne jest także noszenie specjalnych ubrań uciskowych, które pomagają skórze dostosować się do nowych kształtów ciała. Noszenie tego typu bielizny bywa wymagane także w przypadku liposukcji Vaser Lipo HD, ale jest ono zdecydowanie krótsze, podobnie jak cały okres rekonwalescencji. U pacjentów, u których odessano niewielkie ilości tkanki tłuszczowej z mniej widocznych miejsc, np. pleców, czasami wystarczają jedynie specjalne masaże, poprawiające krążenie i jędrność skóry.

Vaser Lipo HD niesie ze sobą także o wiele mniejsze ryzyko skutków ubocznych i powikłań. Część pacjentów skarży się jedynie na opuchliznę, utrzymującą się w miejscu zabiegu przez 2-3 tygodnie. Tradycyjna liposukcja jest częściej przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, co wiąże się z rzadkimi, ale niebezpiecznymi powikłaniami ogólnoustrojowymi. U pacjentów niekiedy notuje się też infekcje, zatory oraz rany kłute organów wewnętrznych.

Vaser Lipo HD to zabieg przeprowadzany jedynie w klinikach prywatnych. Jego cena, w zależności od obszaru ciała, którego dotyczy, rozpoczyna się od około 5000 zł.

  • Pozbądź się okularów

    Pozbądź się okularów

    Noszenie okularów jest dla wielu związane z bardzo dużym problemem i wiele osób woli po prostu uniknąć takiego obowiązku. Uważa bowiem, że okulary nie wyglądają estetycznie. Co zatem zrobić w takiej sytuacji? Czy w ogóle możliwe jest uniknięcie konieczności noszenie okularów? Jak najbardziej tak. Przy …Read More »
  • Rodzaje turystyki

    Rodzaje turystyki

    Na wstępie pragnę zaznaczyć dla tych którzy nie wiedzą, iż Turystyka jest po prostu podróżowaniem po świecie i zwiedzaniem nowych miejsc, których jeszcze nie znamy. Oczywiście, zwiedzając kolejny raz to samo miejsce, również nazywamy to Turystyką lecz to według mnie mija się z celem, jest …Read More »